Aktualności

Nocne prace przy Bonifacego

W dniach 12.04.2024 /13.04.2024 z piątku na sobotę będą prowadzone prace nocne na ul. Bonifacego na wysokości nowobudowanej pętli tramwajowej.
Prowadzone roboty będą obejmować budowę i przebudowę kanalizacji sanitarnej.

Za utrudnienia przepraszamy.

Czytaj więcej »

Więcej dróg rowerowych na Puławskiej

Droga dla rowerów przed dawnym kinem Moskwa, droga rowerowa przez ulicę Goworka i droga rowerowa przez Puławską do Rakowieckiej – kolejne udogodnienia dla cyklistów na Starym Mokotowie powstaną jeszcze przed zakończeniem budowy trasy tramwajowej do Wilanowa. Nowe rozwiązanie komunikacyjne ułatwi przejazd przez jeden z najbardziej skomplikowanych układów skrzyżowań w Warszawie.

Czytaj więcej »

Ostatnie prace na Gagarina

Budowa kolektora i trasy tramwajowej na ulicy Gagarina dobiega końca. W poniedziałek, 8 kwietnia, rozpoczną się ostatnie prace asfaltowe na pierwszym fragmencie drogi. Kierowcy nie przejadą od Sułkowickiej do Sieleckiej, na jezdni wykorzystywanej teraz jako dojazd do ulic poprzecznych.

Czytaj więcej »

Inaczej w alei Wilanowskiej

Budowniczowie trasy tramwajowej do Wilanowa kończą prace na kolejnym skrzyżowaniu i przenoszą się na jego drugą stronę. Tak będzie w nocy z czwartku na piątek, z 4 na 5 kwietnia, u zbiegu alei Wilanowskiej, ulicy Jana III Sobieskiego i alei Rzeczypospolitej.

Czytaj więcej »

Pogoda wciąż sprzyja

Pogoda wciąż sprzyja budowie tramwaju do Wilanowa, mimo że mamy kalendarzową zimę. Ekipy Budimex SA – wykonawcy tramwaju do Wilanowa – bardzo intensywnie pracują na skrzyżowaniu Spacerowej, Belwederskiej i Gagarina.

Czytaj więcej »

Tramwaj do Wilanowa w Wilanowie!

Mamy szczegółowe dane, co już wykonawca Budimex SA zbudował. Gotowe są prawie wszystkie instalacje podziemne – wodociągi, rury gazowe, kanalizacja. Prawie gotowe jest to, co zapewni tramwajowi energię, czyli podstacja elektryczna. Tramwaj do Wilanowa dojedzie już niedługo, to tylko kilka miesięcy, z początkiem roku szkolnego. A wtedy, do centrum dojedziesz w około 25 minut.

Czytaj więcej »

Zmiany w Miasteczku Wilanów

W nocy z wtorku na środę, z 13 na 14 lutego, otwarte zostanie skrzyżowanie alei Rzeczypospolitej z ulicą Sejmu Czteroletniego. Rozpoczynamy układanie torów na kolejnym: ulica Hlonda straci połączenie z aleją Rzeczypospolitej. Prace będą też na Zdrowej i Nałęczowskiej.

Czytaj więcej »