Aktualności

Luty: prace na całej trasie tramwaju

Zwiększamy intensywność prac nad budową tramwaju do Wilanowa. Plac budowy wydłuża się o 5 km w połowie lutego. Wykonawca robót – Budimex – zajmie wschodnią jezdnię ul. Jana III Sobieskiego między van Beethovena i Wilanowską.

Czytaj więcej »

Prace na Puławskiej

Na Puławskiej Budimex SA pracuje w kilku miejscach. Przed dawnym kinem Moskwa wykonawca zajmuje się przebudową instalacji podziemnych, głównie kanalizacji i dalszymi głębokimi wykopami. Przy Dworkowej już widać nowe szyny, na których znajdzie się rozchodnik. Trwają przygotowania do kolejnych prac na Dolnym Mokotowie. W najbliższym czasie powinna zacząć budowa podstacji – na Sobieskiego i przy Belwederskiej.

Czytaj więcej »

Spotkajmy się!

Zapraszamy na spotkanie z przedstawicielami Tramwajów Warszawskich, Generalnego Wykonawcy oraz Zarządu Zieleni m.st. Warszawy w sprawie budowy tramwaju do Wilanowa. Porozmawiamy m.in. o zmianach w zieleni.

14.09.2022 (środa), godz. 17.00, skrzyżowanie ul. Belwederskiej i Chełmskiej

Czytaj więcej »

Prace z zielenią

Budowa tramwaju do Wilanowa to wyzwanie związane z projektowaniem zieleni i niełatwe decyzje. Inwestycji towarzyszy posadzenie 1000 drzew. Posadzenie większości z nich to obowiązek inwestora – Tramwajów Warszawskich. Kilkaset dodatkowych to dodatkowa inicjatywa wykonawcy. W najbliższych dniach rusza jeden z najtrudniejszych etapów prac – usuwanie zieleni.

Czytaj więcej »

Trzeci dzień po zamknięciu ulic

W trzeciej dobie od zamknięcia ulic wzdłuż budowy tramwaju do Wilanowa wykonawca rozpoczął prace z wykorzystaniem ciężkiego sprzętu. Było to poprzedzone ostatnimi formalnościami – m.in. przeprowadzenie rozpoznania saperskiego. W czwartek 1 września na budowie maszyny budowlane są w czterech miejscach. Wykonawca, firma Budimex, zajął się zdzieraniem asfaltu, rozbiórką nawierzchnię ulic, demontażem tramwajowej sieci trakcyjnej. W najbliższych dniach wykonawca ma się zająć dalszymi pracami rozbiórkowymi

Czytaj więcej »

Wszystkie szczegóły na mapie

Jaki będzie przebieg trasy tramwaju do Wilanowa? Gdzie będzie przystanek, droga dla rowerów i przejścia dla pieszych? Gdzie zostaną posadzone drzewa? To wszystko znajdziesz na szczegółowym planie inwestycji.

Czytaj więcej »

Zmiany w ruchu

Na początku 2024 roku do Wilanowa dojadą tramwaje, a mieszkańcy dzielnicy będą mogli dotrzeć do centrum w 25 minut. Prace inwestycyjne ruszą w weekend, 27-28 sierpnia. Wykonawca rozpocznie roboty na ulicach Puławskiej, Goworka, Spacerowej, Belwederskiej i Jana III Sobieskiego. Mieszkańców czekają duże zmiany w ruchu i kursowaniu komunikacji miejskiej.

Czytaj więcej »

Przygotowania do budowy

Rusza budowa tramwaju do Wilanowa. Pierwsze prace rozpoczną się pod koniec sierpnia, ale wcześniej tramwajarze muszą przeprowadzić roboty przygotowawcze na ulicach, które obejmie tymczasowa organizacja ruchu. Z tego powodu od piątku, 12 sierpnia, możliwe będą lokalne utrudnienia.

Czytaj więcej »