Aktualności

Wizyta Prezydenta

24 listopada na budowie Tramwaju do Wilanowa był prezydent Rafał Trzaskowski W swoim biurze budowy wykonawca Budimex SA przekazał wszystkie szczegóły na temat inwestycji.

Czytaj więcej »

Raport z budowy tramwaju do Wilanowa na Spacerowej i Goworka

Już za kilkanaście dni pojadą tu autobusy po jednej jezdni. Wykonawca Budimex SA niedługo rozpocznie asfaltowanie. Od wczoraj na tym odcinku pracuje “Łunochod” – rozściełacz do betonu pod torami tramwajowymi. Od wczoraj powstało już 200 metrów odcinka pod tory. Beton tężeje pod białymi płatami włókniny. Jeszcze w tym tygodniu podamy więcej szczegółów o tym, kiedy dokładnie ruszą autobusy i które jezdnie zostaną otwarte jeszcze w tym roku.

Czytaj więcej »

Nocne prace

Od 21 listopada do 2 grudnia Budimex, wykonawca trasy do Wilanowa, zgodnie z Decyzją Środowiskową będzie prowadził w godzinach nocnych roboty budowlane, które ze względu na technologię wymagają ciągłości działań.

Czytaj więcej »

Budowa okiem drona

Nasz dron latał nad Mokotowem. Przy Spacerowej jest już maszyna na gąsienicach, która lada dzień będzie betonować torowisko – nawet do 200 metrów dziennie. Na Spacerowej z dnia na dzień jest coraz więcej chodników i krawężników.

Czytaj więcej »

Prace na Sobieskiego

Budowa torowiska na trasie tramwaju do Wilanowa jest coraz bardziej zaawansowana. W nocy z piątku na sobotę, z 3 na 4 listopada, rozpocznie się kolejny etap prac – budowniczowie zamkną jezdnie alej Witosa i Sikorskiego w stronę Siekierek. Kierowcy w obu kierunkach pojadą sąsiednimi nitkami tych dróg.

Czytaj więcej »

Rusza budowa tramwaju na Stegny

Już w przyszłym roku będzie gotowa kolejna trasa tramwajowa, a mieszkańcy dojadą ze Stegien do centrum w 20 minut. W piątek, 6 października, ruszają pierwsze prace na ulicy św. Bonifacego. Kierowców, pieszych i pasażerów Warszawskiego Transportu Publicznego czekają zmiany w organizacji ruchu.

Czytaj więcej »

Kolejna kładka nad ulicą Jana III Sobieskiego do rozbiórki

Na budowie trasy tramwaju do Wilanowa przyszedł czas na demontaż kolejnej kładki dla pieszych. W najbliższy weekend zostanie wyburzony obiekt przy skrzyżowaniu z Czarnomorską. By operacja przebiegła sprawnie i bezpiecznie, konieczne będzie zamknięcie fragmentu ulicy Jana III Sobieskiego. Kierowcy pojadą objazdami, a warszawskie autobusy zmienią swoje trasy.

Czytaj więcej »