Aktualności

Budowa torów na Sobieskiego – zamykamy buspas.

Rozpoczyna się kolejny etap budowy trasy tramwajowej do Wilanowa – prac związanych z przygotowaniem torowiska na ul. Sobieskiego. W nocy z piątku na sobotę, z 12 na 13 maja, zlikwidowany zostanie buspas pomiędzy al. Wilanowską a ul. św. Bonifacego. Kierowcy będą mieli do dyspozycji dwa pasy ruchu – po jednym w każdym kierunku.

Czytaj więcej »

Prace i utrudnienia na Spacerowej i Goworka

Kolejny etap budowy to najtrudniejsze prace na mokotowskim odcinku tej trasy. Po majówce mieszkańcy i kierowcy muszą liczyć się ze zmianami w ruchu – zwłaszcza w rejonie ulic Spacerowej i Goworka. Na czas robót autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego skierowane zostaną na trasy objazdowe.

Czytaj więcej »

Ślady przeszłości

Przy Puławskiej w wykopach pojawiły się ceglane pozostałości murów dawnej zajezdni „Mokotów”. Zajezdnia powstała w 1881 roku przy ulicy Puławskiej 13/15 do obsługi tramwajów konnych belgijskiej spółki Société Générale de Tramways Varsoviens. Podczas elektryfikacji w 1908 roku zajezdnię tę rozbudowano, a w 1916 roku znalazła się na terenie stolicy. Po odbudowie po II wojnie światowej zajezdnia służyła do połowy lat 50. gdy ją wyburzono pod budowę ulicy Goworka.

Czytaj więcej »

Wszystkie drzewa przesadzone

Nawet 1000 nowych drzew zostanie posadzonych wraz z budową tramwaju do Wilanowa. Ale sadzenie nowych to tylko część zielonej inwestycji. Udało nam się przesadzić więcej drzew niż planowano na początku.

Czytaj więcej »

Łunochod czy marsjański łazik?

Dziś wykonawca taką maszyną pracował na budowie tramwaju do Wilanowa. Betonowa płyta pod torami ma powstawać szybciej. Jednak tory będą zielone, nie betonowe – cała konstrukcja z szynami będzie rodzajem doniczki, w której rósł będzie rozchodnik.

Czytaj więcej »