Aktualności

Zmiany w Miasteczku Wilanów

W nocy z wtorku na środę, z 13 na 14 lutego, otwarte zostanie skrzyżowanie alei Rzeczypospolitej z ulicą Sejmu Czteroletniego. Rozpoczynamy układanie torów na kolejnym: ulica Hlonda straci połączenie z aleją Rzeczypospolitej. Prace będą też na Zdrowej i Nałęczowskiej. Zaczniemy od przebudowy infrastruktury podziemnej, a zakończymy budową docelowej ulicy. Roboty rozpoczną się we wtorek, 13 lutego, przed północą.

Skrzyżowanie alei Rzeczypospolitej z ulicą Sejmu Czteroletniego

Skrzyżowanie zostanie otwarte we wszystkich relacjach. Od strony ulicy Branickiego wytyczony zostanie osobny pas do skrętu w lewo w ulicę Sejmu Czteroletniego. Drugim pasem kierowcy pojadą prosto. Dla pieszych przy skrzyżowaniu pozostanie jedno przejście przez aleję Rzeczypospolitej.  

Skrzyżowanie alei Rzeczypospolitej z ulicami Hlonda i Klimczaka

Zamknięte zostanie połączenie Hlonda z aleją Rzeczypospolitej. Na ulicy Klimczaka wymalowane będą dwa pasy do skrętu w lewo lub w prawo w aleję Rzeczypospolitej. Poruszający się aleją od strony centrum przez skrzyżowanie pojadą wyłącznie prosto. 
Na rondzie Sapiechy staną tablice informujące o braku przejazdu ulicą Hlonda do alei Rzeczypospolitej.

Skrzyżowanie ulicy Zdrowej i alei Wilanowskiej

We wtorek, 13 lutego, około godziny 23:00 budowniczowie zamkną także fragment ulicy Zdrowej, pomiędzy aleją Wilanowską a ulicą Arbuzową. Wykonają tu przyłącze kanalizacji sanitarnej do jednej z podstacji. Prace zakończą się jeszcze w lutym. Do tego czasu Zdrowa nie będzie miała połączenia z aleją Wilanowską. Kierowcy dojadą od strony alei Rzeczypospolitej.

Skrzyżowanie Jana III Sobieskiego i Nałęczowskiej

W czwartek, 15 lutego, o godzinie 23:00 robotnicy przeniosą się z jednej strony ulicy Nałęczowskiej na drugą. Oznacza to również zamianę dla kierowców, którzy zyskają pas do skrętu w lewo z Nałęczowskiej w Jana III Sobieskiego w kierunku alei Wilanowskiej. Na Jana III Sobieskiego w kierunku centrum jechać będzie można jednym pasem – tak jak dotychczas – prosto lub w prawo. Na drugim (lewym) pasie będzie przystanek tymczasowy. Nadal nie będzie skrętu w lewo w ulicę Śródziemnomorską. Na tej ostatniej kierowcy pojadą prosto z innego pasa niż do tej pory. Pozostałe relacje nie zmienią się.