Zmiany u zbiegu ulicy Jana III Sobieskiego oraz alej Sikorskiego i Witosa

W nocy ze środy na czwartek, z 29 na 30 maja, budowniczowie tramwaju do Wilanowa na około dwa tygodnie przywrócą poprzednią czasową organizację ruchu. Jezdnia alei Witosa w stronę Siekierek będzie zamknięta. Kierowcy w obu kierunkach pojadą sąsiednią nitką.

W połowie maja wykonawca tramwaju do Wilanowa wykorzystał wyznaczony przez Veolię termin i przebudował ciepłociąg pod ulicą Limanowskiego oraz pod zamkniętą jezdnią alei Witosa. Przełożenie ruchu z jednej jezdni alei Witosa na drugą umożliwi przebudowę drugiej części ciepłociągu.

Aleja Sikorskiego i aleja Witosa

Jezdnia alei Sikorskiego i alei Witosa prowadząca w stronę ulicy Czerniakowskiej i mostu Siekierkowskiego zostanie zamknięta pomiędzy stacją benzynową przy alei Sikorskiego a ulicą Idzikowskiego. Na tym fragmencie kierowcy będą jeździli wspólnie drugą nitką drogi.

Od strony Ursynowa będzie można skręcić w obu kierunkach w ulicę Jana III Sobieskiego lub pojechać prosto. Dodatkowo, przed skrzyżowaniem z ulicą Jana III Sobieskiego, urządzona zostanie zawrotka. Zachowana zostanie także możliwość wjazdu na stację paliw. Ruch wróci na osobne jezdnie przed skrzyżowaniem z ulicą Idzikowskiego.

Od strony Wisły dla kierowców dostępne będą dwa pasy do jazdy prosto (także na skrzyżowaniu).

Na ulicy Jana III Sobieskiego organizacja ruchu nie zmieni się. Utrzymana zostanie możliwość skrętu w prawo z obu kierunków.

Wjazd i wyjazd na ulicę Przy Bernardyńskiej Wodzie będzie zapewniony od alei Witosa.

Zmiany dla pieszych i pasażerów

Zamknięte zostanie przejście dla pieszych przez ulicę Jana III Sobieksiego po południowej stronie skrzyżowania. Pozostałe zebry będą otwarte. Przystanki autobusowe będą przy czynnej jezdni alej Sikorskiego i Witosa: w obu w kierunkach za skrzyżowaniem z Jana III Sobieskiego.

 

Aktualności