Ostatnie prace na Gagarina

Budowa kolektora i trasy tramwajowej na ulicy Gagarina dobiega końca. W poniedziałek, 8 kwietnia, rozpoczną się ostatnie prace asfaltowe na pierwszym fragmencie drogi. Kierowcy nie przejadą od Sułkowickiej do Sieleckiej, na jezdni wykorzystywanej teraz jako dojazd do ulic poprzecznych.

Pod koniec roku kierowcy wrócili na ulicę Gagarina. Samochody jeżdżą jeszcze po tzw. warstwie wiążącej. Układanie ostatniej, czyli ścieralnej warstwy, odłożono na cieplejsze dni. Początek wiosny to najlepszy moment na takie roboty. I tak, w poniedziałek, 8 kwietnia, około godziny 7:00 drogowcy zaczną prace pomiędzy Sułkowicką a Sielecką. W pierwszym etapie zamknięta będzie południowa jezdnia Gagarina, czyli ta, którą kierowcy jeżdżą zazwyczaj w kierunku Czerniakowskiej. Obecnie można nią dojechać tylko do ulic poprzecznych. Na czas asfaltowania będzie całkowicie zamknięta. Połączenie z Gagarina stracą ulice Nabielaka, Górska i Stępińska. Dojechać do nich można od strony Chełmskiej.

Przejścia dla pieszych przez Gagarina pozostaną otwarte. Utrudnienia w tym miejscu potrwają do soboty. W kolejnych etapach, w weekendy, nawierzchnia będzie układana na dalszych odcinkach obu jezdni Gagarina, aż do Czerniakowskiej.

Tory na Gagarina gotowe

Wykonawca trasy do Wilanowa, która połączy się z odnogą na Gagarina, pracuje nad odcinkiem wzdłuż Goworka i Spacerowej oraz na skrzyżowaniu z Belwederską. Ułożył już większość szyn i rozjazdy, rozwieszona jest też sieć trakcyjna. Na maj jest zaplanowane przywrócenie ruchu drogowego w dwóch kierunkach po Spacerowej. W tym samym czasie ma zostać otwarte połączenie ulicy Chełmskiej z Jana III Sobieskiego i zamknięty wlot ulicy Dolnej. Wykonawca – Budimex – będzie mógł się zająć przebudową instalacji podziemnych pod drugą częścią skrzyżowania.

Budimex dokłada wszelkich starań by do końca kwietnia odbyły się przejazdy techniczne tramwaju po ulicy Gagarina i Spacerowej. To bezpośrednio wpłynie na rozpoczęcie kursowania z pasażerami. Wykonawca informuje także, że we wrześniu, na początku roku szkolnego, tramwaje dotrą do Wilanowa, do przystanku przy Branickiego.

Aktualności