Aktualności

ostatnia kładka nad ulicą Jana III Sobieskiego do rozbiórki

W środę (15 listopada) zamykamy kładkę przy ulicy Kostrzewskiego – ostatnią na naszej trasie. Zamknięcie ma związek z zaplanowaną na sobotę rozbiórką. Wykonawca musi wcześniej zdemontować barierki i odłączyć wszelkie okablowania.

Rezygnacja z kładek to rozwiązanie przygotowane m.in. z myślą o osobach z niepełnosprawnościami oraz seniorach. Poruszanie się po odpowiednio przygotowanym przejściu dla pieszych na poziomie ulicy jest łatwiejsze i mniej męczące.

Obiekt przy ulicy Kostrzewskiego to ostatnia tego typu konstrukcja na tej trasie. Wcześniej wyburzone zostały kładki przy Czarnomorskiej oraz Instytucie Psychiatrii i Neurologii. Przestarzałe kładki zastąpią wygodniejsze zebry. 

 

Podobnie jak w poprzednich etapach, rozbiórka potrwa nie więcej niż 24 godziny. Prace ruszą w sobotę, 18 listopada, o godzinie 6:00 i potrwają najpóźniej do niedzieli, 19 listopada, do godziny 6:00. W tym czasie ulica Jana III Sobieskiego będzie zamknięta od skrzyżowania z ulicą Dolną i Chełmską do ulicy Kostrzewskiego. Przez całą sobotę linie: 116, 166, 172, 503, 519 i 522 będą kursowały trasami objazdowymi. Dodatkowe informacje dotyczące organizacji ruchu na ulicy Jana III Sobieskiego znajdują się na stronie infoulice.um.warszawa.pl.