Aktualności

Kolejna kładka nad ulicą Jana III Sobieskiego do rozbiórki

Na budowie trasy tramwaju do Wilanowa przyszedł czas na demontaż kolejnej kładki dla pieszych. W najbliższy weekend zostanie wyburzony obiekt przy skrzyżowaniu z Czarnomorską. By operacja przebiegła sprawnie i bezpiecznie, konieczne będzie zamknięcie fragmentu ulicy Jana III Sobieskiego. Kierowcy pojadą objazdami, a warszawskie autobusy zmienią swoje trasy.

Już w środę, 20 września, rozpoczną się przygotowania do demontażu kładki dla pieszych przy ulicy Czarnomorskiej. Od godziny 6:00 robotnicy zabiorą się za wytyczanie i urządzanie przejścia dla pieszych w poziomie jezdni. Od tego momentu nie będzie można już korzystać z kładki. Jej rozbiórka zacznie się od się wind, oświetlenia i kabli elektrycznych. Dwa dni później zostanie wyburzona stalowa konstrukcja.  

W piątek, 22 września, o godzinie 23:30 tramwajarze zamkną ulicę Jana III Sobieskiego pomiędzy ulicami Mangalia i św. Bonifacego. Prace mają potrwać dobę – do soboty, 23 września, do godziny 23:00. Ponieważ rozbiórka kładki jest złożonym i skomplikowanym procesem wykonawca może przedłużyć termin zakończenia prac. Ulica Jana III Sobieskiego zostanie jednak otwarta nie później niż w niedzielę, 24 września, o godzinie 4:30.

Aleja Witosa

W poniedziałek, 18 września, w alei Witosa zaczęła obowiązywać nowa organizacja ruchu. Na czas rozbiórki kładki zostanie tu wprowadzona jeszcze jedna zmiana. Jadąc ulicą Jana III Sobieskiego w stronę Wilanowa, na skrzyżowaniu z aleją Witosa, będzie można skręcić w lewo.

Ulice Mangalia i Limanowskiego

Dojeżdżając ulicą Jana III Sobieskiego do skrzyżowania z ulicami Mangalia i Limanowskiego, kierowcy skręcą w lewo lub prawo. Pas do skrętu w prawo z ulicy Mangalii w ulicę Jana III Sobieskiego także zostanie wygrodzony. Dalsza jazda ulicą Jana III Sobieskiego w kierunku Wilanowa, od tego miejsca, będzie już niemożliwa.

Św. Bonifacego

Na skrzyżowaniu ulic Jana III Sobieskiego i św. Bonifacego, kierowcy jadący w stronę Śródmieścia, będą mieli wybór, w którą stronę skręcić – w lewo lub w prawo. Na ulicy św. Bonifacego ustawione zostaną zakaz skrętu w ulicę Jana III Sobieskiego. Pod każdym zakazem będzie tabliczka informująca, że nie dotyczą one dojazdu do posesji.

Objazdy

Dla kierowców jadących od Śródmieścia wyznaczony będzie objazd ulicami Idzikowskiego, Powsińską i św. Bonifacego. Poruszający się od strony Wilanowa będą mieli dwie możliwości. Albo pojadą ulicą św. Bonifacego do Powsińskiej i Idzikowskiego albo ulicą św. Bonifacego do alei Sikorskiego.

Komunikacja

Autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego skorzystają z tych samych objazdów co kierowcy. Linie 116, 519, 522, N31 i N81 pojadą w stronę Wilanowa ulicami Idzikowskiego, Powsińską i św. Bonifacego. W przeciwną stronę pojadą ulicą św. Bonifacego i aleją Sikorskiego. Także autobusy linii 172 w kierunku CH Blue City pojadą ulicą św. Bonifacego i aleją Sikorskiego. Natomiast w stronę Stegien będą kursowały aleją Sikorskiego do skrzyżowania z aleją Wilanowską, aby tu zawrócić do ulicy św. Bonifacego. Linia dzienna 148 i nocna N03 w obu kierunkach ominą utrudnienia aleją Sikorskiego.