Asfaltowanie drugiej jezdni Gagarina

Coraz bliżej uruchomienia linii tramwajowej na ul. J. Gagarina. W najbliższy weekend, 19-21 kwietnia, drogowcy ułożą ostatnią warstwę asfaltu na jezdni w kierunku Belwederskiej oraz skrzyżowaniu z Czerniakowską. Kierowcy w obie strony będą jeździli po jednej części drogi. Uruchomienie trasy tramwajowej na Gagarina planowane jest na połowę maja.

Pod koniec ubiegłego roku kierowcy wrócili na ulicę Gagarina, ale samochody jeszcze jeżdżą po tak zwanej warstwie wiążącej nawierzchni. W miniony weekend drogowcy rozpoczęli układanie ostatniej, czyli ścieralnej warstwy. Przed weekendem prace zakończą się na jezdni w stronę Wisłostrady.

Kolejny etap prac

W kolejnym etapie układania nawierzchni drogowcy będą pracowali na jezdni ulicy Gagarina w kierunku Belwederskiej – od Czerniakowskiej do Sieleckiej. Roboty zaplanowano od piątku, 19 kwietnia, od godziny 22:00 do poniedziałku, 22 kwietnia, do godziny 4:00. Ruch w obu kierunkach będzie odbywał się drugą nitką. Ulice Czerska i Sielecka od strony północnej stracą połączenie z Gagarina. Będzie można do nich dojechać od strony Podchorążych. Jadący w kierunku Belwederskiej nie skręcą z Gagarina w Czerską i Iwicką na południe – w stronę Chełmskiej. Wyjazd z Czerskiej i Sieleckiej możliwy będzie w obu kierunkach, a z Iwickiej – w stronę Czerniakowskiej.

Węższa Czerniakowska

Ponownie zostanie zamknięta jezdnia ulicy Czerniakowskiej w kierunku Wilanowa. Tak jak poprzednio, przy skrzyżowaniu z Gagarina, drogowcy przełożą ruch na drugą nitkę. W każdą stronę będą tu dwa pasy do jazdy prosto, jeden do skrętu w prawo i wydzielony lewoskręt. Z alei Polski Walczącej kierowcy wyjadą w każdą stronę z trzech pasów.

Przejścia dla pieszych przez Gagarina i Czerniakowską pozostaną otwarte.

Ostatni etap asfaltowania Gagarina – pomiędzy Sielecką a Belwederską – przewidziany jest na kolejny weekend. Już w połowie maja kierowcy będą mogli pojechać ulicami Gagarina i Spacerową od Czerniakowskiej do Puławskiej w obu kierunkach, tuż obok tramwaju.

Tory na Gagarina gotowe

Wykonawca trasy do Wilanowa, która połączy się z odnogą na Gagarina, pracuje nad odcinkiem wzdłuż Goworka i Spacerowej oraz na skrzyżowaniu z Belwederską. Ułożona została już większość szyn i rozjazdy, rozwieszona jest też sieć trakcyjna. Na maj planowane jest przywrócenie ruchu drogowego w dwóch kierunkach po Spacerowej. W tym samym czasie ma zostać otwarte połączenie ulicy Chełmskiej z Jana III Sobieskiego i zamknięty wlot ulicy Dolnej. Wykonawca – Budimex – będzie mógł się zająć przebudową instalacji podziemnych pod drugą częścią skrzyżowania.

Budimex dokłada wszelkich starań, by do końca kwietnia odbyły się przejazdy techniczne tramwaju po ulicy Gagarina i Spacerowej. W miniony weekend tramwajarze podłączyli sieć trakcyjną i zasilanie zwrotnic, które umożliwią skręcanie tramwajom na węźle u zbiegu Puławskiej i Goworka. W kolejnych dniach zostaną przeprowadzone pierwsze testowe wjazdy techniczne na tory w kierunku Spacerowej. Wykonawca informuje także, że we wrześniu, na początku roku szkolnego, tramwaje dotrą do Wilanowa, do przystanku przy Branickiego. Prace toczą się intensywnie – na budowie jest teraz 260 maszyn, a roboty przy trasie wykonuje 579 osób.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu można znaleźć na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice. Komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego dostępne są na stronie: wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa i w aplikacji 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadomienia o planowanych utrudnieniach w ruchu i zmianach w komunikacji.

Aktualności